W jakiej sytuacji nie musisz składać zeznania podatkowego? Zorientuj się, co zwalnia cię ze składania PIT-u

Każdy podatnik jest zobligowany raz w roku złożyć należyte dokumenty podsumowujące jego zarobki. To tzw. PIT, jaki podług ustanowionych zasad trzeba dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – naturalnie najlepiej wcześniej, ale mimo tego, iż z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas często zwleka do ostatniej chwili. Jest jednakże grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by składać PIT 2016. Sprawdź czy zaliczasz się do grona tych szczęśliwców.

Po pierwsze są to osoby, jakie osiągają dochody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeśli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle są, zajrzyj do właściwej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, dlatego warto się z nią dokładnie zapoznać, a być może okaże się, że nasze przychody także są w niej ujęte. To na przykład rozmaitego typu odszkodowania lub zasiłki, naturalnie o ile nie przekraczają ustalonej sumy, jaka może być różna w każdym roku podatkowym (PIT-EKSPRES.pl). Po drugie ze składania zeznania podatkowego zwolnione są osoby biorące świadczenia z ZUS-u albo z KRUS-u.

pit

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelakie kwestie powiązane z rozliczeniami troszczą się w niniejszym wypadku nadmienione instytucje, przesyłając stosowne formularze do Urzędu Skarbowego i zwalniając z tego obowiązku osoby pobierające te świadczenia. Zeznania nie dostarczają także emeryci, chyba że realizują dodatkową pracę, by dorobić sobie do comiesięcznej emerytury. Jest również kwota wolna od podatku, jednak nawet jeżeli nie przekroczymy wyznaczonej kwoty, jesteśmy zmuszeni złożyć PIT, ponieważ dzięki temu dostaniemy zwrócenie podatku – http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/|http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/”>www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/|http://www.pit-ekspres.pl/szybki-oraz-prosty-sposob-uporac-sie-z-podatkiem/”>zobacz w tym artykule|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/|http://www.pit-ekspres.pl/najprostszy-sposob-na-rozliczenie-dochodow/”>kliknij i przejdź do źródła|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/|http://www.pit-ekspres.pl/czy-probowales-juz-rozliczyc-pit-za-2015-online/”>dodatkowe informacje|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/|http://www.pit-ekspres.pl/rozliczanie-pit-przez-internet/”>więcej w tym temacie}.Jeżeli jednak jesteś zobligowany do złożenia deklaracji podatkowej, najlepiej jest do tego wykorzystać darmowy program, który o wiele ułatwi i przyspieszy to zadanie.

Program i rozliczanie PIT przez Internet albowiem zwalnia nas przede wszystkim ze stania w kolejkach, lecz nie jedynie. Oprócz tego umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach oraz gwarantuje wszystkie dokumenty, wraz z załącznikami, które należy uzupełnić, by nie wystąpiły żadne braki. Kiedy w takim razie jesteś zobligowany złożyć PIT, zrób to wykorzystując odpowiedni program, a uzupełnione wnioski wyślij przez Internet.