W jaki sposób dobrać właściwy kredyt dla firm, aby sfinansować daną inwestycję?

Rynek bankowy ma w ofercie wiele kredytów, dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej trzeba poznać ich rodzaje oraz krótką charakterystykę. Przedsiębiorca zazwyczaj stoi przed wyborem dwóch podstawowych kredytów. Może wziąć kredyt inwestycyjny dla firm a także skorzystać z kredytu obrotowego. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z długoterminowym zadłużeniem, celowym i przeznaczonym na sfinansowanie konkretnych inwestycji.

spotkanie biznesowe

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Można za jego pomocą nabyć przedmioty materialne do usprawnienia lub otwarcia nowego ciągu produkcyjnego. Obecnie często firmy korzystają z kredytu inwestycyjnego w chwili rozpoczynania nowej działalności gospodarczej. Kredyt inwestycyjny dla firm wykorzystywany jest na zakup licencji, koncesji, patentów oraz znaków towarowych. Da się dzięki niemu opłacić wydatki kupna papierów wartościowych lub udziałów w spółkach. Celowość wykorzystania środków musi być potwierdzona konkretnymi pokwitowaniami. Kredyt obrotowy dla firm jest zobowiązaniem krótkoterminowym zawieranym do trzech lat. Więcej (na stronie)

Służy do sfinansowania obecnych potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Środkami pieniężnymi otrzymanymi w ramach tego typu kredytu da się sfinansować wydatki zakupu środków produkcyjnych, paliwa, itp. Warto więc dokładnie określić własne potrzeby, żeby na tej podstawie dopasować zobowiązanie. Następnie warto poznać swoje możliwości finansowe i ustalić zapotrzebowanie na nową gotówkę. Bez wątpienia każda placówka bankowa ustala zdolność kredytową bez żadnych zobowiązań. Można przeto wybrać się do pobliskiego banku by dokonać takiej oceny. To na pewno da ogólny obraz i pozwoli poszukiwać atrakcyjnej oferty kredytowej.

biznesmen

Autor: European People’s Party
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaca się również przeanalizować możliwie jak najwięcej takich bankowych propozycji. Niektóre przedsiębiorstwa korzystają dodatkowo z usług Doradców Kredytowych a także szukają porad w sieci.Więcej więcej na stronie! Tak więc, szukając środków pieniężnych należy określić rozmiar inwestycji i na tej podstawie zdecydować się na kredyt inwestycyjny bądź kredyt obrotowy dla firm. Istotnym kryterium oceny konkretnych ofert kredytowych jest oprocentowanie. Ale nie wolno zapomnieć o innych dodatkowych wydatkach, które w wielu przypadkach zwiększają koszty wziętego kredytu.Co warto wiedzieć?