Rozliczenie PIT 37 – łatwiej przez internet

Nie masz zbyt dużej wiedzy podatkowej i zastanawiasz się jak w ułatwić sobie rozliczenie PIT za 2016 rok? Obecnie przez internet bez trudności rozliczysz każdy rodzaj deklaracji podatkowej, w tym także najbardziej popularny PIT-37.

startup-849805_640Rozliczenie PIT 37 dotyczy osób wykazujących dochody opodatkowane według skali podatkowej 32 oraz 18%. Formularz PIT-37 dotyczy zatem przychodów z pracy wykonywanej osobiście (umowy o pracę, umowy zlecenie, umowy o dzieło), przychodów z emerytur i rent krajowych, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, praw autorskich i praw majątkowych, świadczeń wypłacanych przez Fundusz Pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Najłatwiejszym sposobem na rozliczenie PIT 37 jest skorzystanie z programu PIT dostępnego online. Za pomocą darmowego programu, który bez problemu znajdziesz w internecie możesz sprawnie rozliczyć PIT, jak również odliczyć przysługujące Ci ulgi podatkowe. Program przeprowadzi Cię krok po kroku przez poszczególne rubryki deklaracji i podpowie jakie załączniki powinieneś dołączyć.

Warto zaznaczyć, że taka forma rozliczenia PIT-37 (podobnie jak pozostałych deklaracji podatkowych) jest bezpieczna. Udostępniane dla płatników programy do rozliczania PIT posiadają zabezpieczenia najwyższej jakości, aby chronić dane w czasie ich przesyłania.
Jak wiesz, usługi księgowości nie należą do najtańszy, dlatego rozliczenie PIT online to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż szukanie pomocy w rozliczeniu PIT na portalach ogłoszeniowych. Korzystając z zaufanego programu możesz mieć pewność, że Twoje dane nie dostaną się w żadne niepowołane ręce. Ministerstwo Finansów rekomenduje rozliczenie PIT przez internet wymieniając następujące korzyści: oszczędność czasu, mniejsze ryzyko popełnienia błędów przy rozliczeniu, możliwy szybszy zwrot podatku, otrzymanie potwierdzenie złożenia deklaracji w terminie do odpowiedniego urzędu skarbowego (UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru zostanie wygenerowane z możliwością zapisanie na komputerze).