Rozliczenie PIT 2017 dla opornych

Tak jak każdego roku, tak i w tym czeka nas obowiązek złożenia swojej deklaracji podatkowej za rok 2016. Zamiast zadręczać się czekającym nas obowiązkiem i wymyślać setki wymówek, by tylko odwlec w czasie termin złożenia rozliczenia podatkowego, warto zabrać się za to tak szybko, jak będzie to możliwe. Na pewno też warto nastawić się do tej kwestii pozytywnie, tym bardziej że obecnie rozliczenie się z fiskusem to pestka!

Niektórym z pewnością nie mieści się to w głowie, że rozliczyć można się szybko i sprawnie. A jednak! Na szczęście wiele rzeczy zmienia się na lepsze, również dla podatników. Problemem często nie są w ogóle możliwości, a ludzie, jacy z dużą niechęcią patrzą na wszelkiego rodzaju nowości. Niektórzy wręcz obsesyjnie tkwią przy tym, co stare i jak twierdzą dobre. Jednak czasem takie myślenie jest po prostu zgubne. Zatem co pomoże nam rozliczyć PIT szybko i sprawnie?

ręcznie-pisać-na-rożnych-wykresow-finansowych-na-stole_1232-2481Na pewno warto wypróbować program do PIT 2017. Nawet osoby, jakie mają dość sceptyczne podejście do takich rzeczy, przekonają się, że naprawdę warto zmienić czasem swoje przyzwyczajenia. Chodzi o to, że prostota takiego programu, jak i wygoda wiążąca się z korzystania z takich możliwości, to rzeczy, które sprawiają, że warto spróbować. Nawet jeśli mamy już swoje lata i jesteśmy na bakier z komputerami, to warto poprosić kogoś młodszego o pomoc. Najczęściej bowiem to dzieci wprowadzają rodziców w tajniki obsługi komputera. Gdy już ściągniemy potrzebną aplikację, to reszta pójdzie nam bardzo sprawnie. Program ten jest bowiem bardzo intuicyjny. Wręcz podpowiada, jakie pola wypełnić, a nawet wskaże nam ewentualne miejsca, o jakich zapomnieliśmy.

To nie wszystko! Za pomocą programu możemy swoją deklarację, jaką wypełniliśmy, od razu wysłać do Urzędu Skarbowego w wersji elektronicznej. Nie trzeba nawet naszego podpisu. Formą weryfikacji jest kwota dochodu z roku poprzedniego, jaką musimy spisać ze starego zeznania podatkowego. W formie zwrotnego dokumentu dostajemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru, jakie najlepiej wydrukować i zachować. To tyle! Prawda, że było warto zmienić przyzwyczajenia?