Praca aktuariusza- towarzystwa ubezpieczeniowe oraz ocena ryzyka projektów biznesowych w przedsiębiorstwach

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej mamy wiele dróg do wyboru. Jedną z dróg, przeznaczoną dla niewielu jest praca aktuariusza. Prowadząc firmę możemy spotkać się z osobą pełniącą taki zawód, który wymaga specjalistycznych uprawnień.Aktuariusz jest osobą, która specjalizuje się w matematyce finansowej. Przykładowo liczy wartość ryzyka projektów biznesowych bądź związany jest z firmami ubezpieczeniowymi. Osoby wykonujące tego typu zawód stanowią niewielką część polskiego społeczeństwa. By zdobyć ten zawód potrzebne jest zdanie państwowego egzaminu, który na pewno nie należy do najprostszych. Dlatego właśnie niewielu zyskuje uprawnienia.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę, który Ci oferuje. Z pewnością jest tym, czego już długi czas poszukujesz.

Oprócz tego należy cechować się niezwykłymi umiejętnościami matematycznymi jak również analitycznym umysłem. Wycena ryzyka tudzież rozmaitych zobowiązań klientów wymaga czasami wiele pracy, jest ona jednak niezwykle opłacalna – zadbaj o stan finansów. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą funkcjonować bez aktuariuszy i to głównie one zatrudniają tego rodzaju osoby. Zarobki są bardzo satysfakcjonujące, nawet na samym początku kariery, warto więc obierać tę drogę naszej kariery zawodowej.

emeryt

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na krok w stronę uzyskania zawodu aktuariusza, dobrze jest sprawdzić czy mamy do tego dobre predyspozycje. Nie każdy kandydat posiada tak dobre umiejętności analityczne a także zdolność do prognozowania ryzyka. Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe organizują kursy wprowadzające do tego rodzaju zawodu, na których można zweryfikować swoje umiejętności tudzież zapoznać się z pracą aktuariusza. Praca w zawodzie aktuariusza to między innymi rezerwy emerytalne, marginesy wypłacalności bądź udział w procesach firmowych związanych na przykład z fuzjami albo przejmowaniem przedsiębiorstw przez inne spółki – poradź się profesjonalisty. Zawód jest bardzo odpowiedzialny, nierzadko to od opinii aktuariusza będą zależały późniejsze działania firmy, która go zatrudnia.

Praca aktuariusza nie zawsze jest prosta, jednak stwarza bardzo duże możliwości do rozwoju. Możemy pracować zarówno w towarzystwach ubezpieczeniowych jak też wszędzie tam, gdzie potrzebna może być wycena ryzyka. Dzięki aktuariuszom tworzone są programy emerytalne albo mogą oni pomóc firmom w podejmowaniu mnóstwa decyzji biznesowych bądź związanych z ubezpieczeniem firmy i pracowników.