Podatek dochodowy od osób fizycznych za 2013 rok

Na początku roku 2014 każdy podatnik jest zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego za rok uprzedni. Chcemy przypomnieć, że rozliczenie PIT za 2013 może być dla Państwa niezwykle wygodne a także prędkie jeśli będzie to zrobione drogą internetową.

scrubble ułożone w słowo tax

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Ta opcja jest zupełnie niepłatna, nie ma ukrytych opłat i nie potrzeba ani nawet opuszczać domu, jako że cały proces od A do Z można wykonać na każdym laptopie z dostępem do Internetu. Bez stresu oraz pośpiechu, siedząc wygodnie w domowym zaciszu, wypełniamy zeznanie podatkowe w przygotowanej do tego celu specjalnej aplikacji, aby na koniec jednym kliknięciem wysłać nasz podatek dochodowy od osób fizycznych do Urzędu Skarbowego. To wystarczy żeby rozliczenie za rok 2013 załatwić.
Każdy podatnik może wykonać to zupełnie sam, bowiem aplikacja prowadzi użytkownika wyjątkowo umiejętnie przez calutki ten proceder. Jeśli będziemy czytać dokładnie wszystkie wskazówki i informacje to praktycznie nie mamy możliwości wprowadzić źle danych. Jednak, jeżeli zajdzie taka potrzeba żeby dopytać o jakieś zagadnienia to z pomocą nadchodzi infolinia podatkowa gdzie fachowcy odpowiadają na zadane pytania. Więcej w kwestii wypełnienia https://www.pitax.pl/pit-37/ można znaleźć odwiedzając stronę – Pitax.pl.

Czasami można spotkać się z pytaniami typu „Czy rozliczanie się online jest bezpieczne?”. Otóż informujemy, że jest niezwykle bezpieczne, podatnik nie musi przejmować się, że jego dane zostaną przechwycone, ponieważ te informacje przed wysłaniem są kodowane. W taki oto sposób dostęp do tych informacji ma cały czas wyłącznie użytkownik, który je wprowadził.
Rozliczanie się online to po prostu oszczędność pieniędzy i czasu.