PIT można wypełnić na kilka sposobów

Kiedy nastaje nowy rok wiadomo, że wkrótce większość ludzi będzie musiała rozliczyć PIT-y. Warto to zrobić jak najszybciej, żeby uniknąć kolejek na poczcie w przypadku, gdy wysyłamy formularze podatkowe listownie. Ponadto jakikolwiek zwrot podatku trafi do nas zdecydowanie szybciej, jeżeli załatwimy wszystkie formalności dużo wcześniej.

W przypadku gdy nie będziemy chcieli wypełniać PIT-u metodą tradycyjną, to mamy do wyboru kilka możliwości. Bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie ze specjalnej platformy dostępnej na stronie Ministerstwa Finansów, dzięki której można szybko i bezproblemowo wypełnić oraz wysłać formularze do odpowiedniego urzędu skarbowego. Na tej stronie znajdziemy nie tylko PIT 37 do wypełnienia, ale także i wszystkie inne niezbędne formularze oraz bardzo wiele przydatnych porad, w jaki sposób poprawnie je wypełnić. Bardzo wygodne jest także to, że specjalny skrypt wypełni za nas wiele rubryk. Od kilku lat działa także specjalna usługa wstępnego wypełnienia PIT-u. Otrzymujemy wtedy gotowy formularz, który trzeba jedynie podpisać i wysłać do fiskusa.
budget-434289_640
Jeżeli jednak nie chcemy korzystać z tej platformy, to możemy na przykład ściągnąć darmowy program do rozliczania PIT-ów. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron, gdzie takie aplikacje są dostępne. Warto jednak przejrzeć rankingi oraz recenzje, aby dowiedzieć się, który program może być dla nas najlepszy. Oczywiście w takiej aplikacji otrzymamy PIT 37 do wypełnienia oraz resztę formularzy, które będą nam potrzebne. Należy jednak pamiętać, że najczęściej darmowe programy posiadają wpisany na stałe numer KRS fundacji, której przekażemy 1% naszego podatku. Jeżeli takie wyjście nam nie odpowiada, to warto zdobyć program płatny.

Niezależnie od tego z jakiej metody rozliczania PIT-u korzystamy, miejmy na uwadze to, żeby wszystko dokładnie posprawdzać. Nawet drobne literówki mogą sprawić, że urzędnik wezwie nas do siebie i nakaże wprowadzenie poprawek. Lepiej więc tego uniknąć.