Obciążenia podatkowe nowoczesnych firm – o czym powinni pamiętać młodzi przedsiębiorcy rozpoczynający swoją działalność?

Niestety, ale kierowanie działalnością gospodarczą w dzisiejszych realiach, w naszym kraju, jest sporym wyzwaniem, o czym wie już wielu młodych przedsiębiorców, którzy natychmiast zderzyli się z uciążliwą „biurokratyczną machiną”. Oczywiście, największym podmiotem, do jakiego docierają podatki jest zus, czyli organizacja zajmująca się ubezpieczeniami społecznymi, w szerokim znaczeniu tego słowa.

finanse w firmie

Autor: Neil Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, zus aktualne składki są dosyć wysokie, przez co w pewnych przypadkach doprowadzić mogą nawet do bankructwa przedsiębiorstwa .www.poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-ile-wyniosa-skladki-zus-przedsiebiorcy-w-2015-rokudziałalności gospodarczej. Jest to ogromna szansa na zarobienie dużych pieniędzy, a przede wszystkim osiągnięcie pełnej niezależności jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w obszarze życia zawodowego. Bez wątpienia kierowanie dobrze prosperująca firmą daje ogromną ilość satysfakcji, co w efekcie powoduje, że człowiek jest szczęśliwy.

Wydaje się, że najtrudniejszym etapem jest sam początek, kiedy najpierw opracowujemy pomysł, a następnie wdrażamy go do rzeczywistości. Jest to prawda, jednak nie można zapominać, że samo prowadzenie działalności również stanowi wyzwanie, przede wszystkim z powodu wspomnianych obciążeń podatkowych. Wysokość składki zus jest druzgocąca dla wielu właścicieli firm. Oczywiście, każdy biznesmen powinien zdawać sobie sprawę z tego, na jakim poziomie się ona kształtuje, ponieważ tylko wówczas możliwe jest obmyślenie właściwej strategii dotyczącej prowadzenia finansów przedsiębiorstwa.

Dodatkowy zastrzyk gotówki – czyli kto może pomóc firmie? Niestety, ale stosunkowo niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, że możliwe jest zdobycie wysokiego dofinansowania, które może postawić na nogi firmę znajdującą się w dołku finansowym. Nie pozostaje zatem nic innego, jak podjęcie wyzwania i skorzystania z takiej możliwości. We współczesnych czasach dofinansowanie dla firm jest dogodnym rozwiązaniem – czytaj ten artykuł. Zajmuje się nim wiele podmiotów, ale zwłaszcza urząd pracy, kczytaj ten artykuł mające niebanalny pomysł oraz gotowe w pełni poświęcić się swojej działalności. Więcej na

poradnik.wfirma.pl