Nie zapomnij, by przekazać jeden procent odprowadzanego podatku, to naprawdę istotne

Z nadejściem nowego roku przychodzi okres, kiedy podatnicy muszą składać w Urzędzie Skarbowym deklarację podatkową za rok miniony. To również idealna okoliczność, aby zrobić coś dobrego oraz przekazać część swojego podatku dla funkcjonujących fundacji, stowarzyszeń oraz osób szukających pomocy. Istnieje wiele organizacji, którym przyda się każda złotówka od rozliczających się.

Wiedz, że posiadasz takie prawo

Dzieci

Autor: juan fernando posada aguirre
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, że co rok dużo się o tym mawia, wciąż nie każdy podatnik jest świadom, że ma prawo zadysponować maleńką częścią własnego podatku i przekazywać ją na organizacje pożytku publicznego.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Przeloguj zatem do kolejnego tekstu i dowiedź się jakie istotne źródło (http://studioartline.com.pl/folie-antywlamaniowe/) stało się naszą inspiracją. Fajnej lektury!

Chodzi jedynie o 1% podatku, jednak w przypadku tego rodzaju komórek istotny okazuje się każdy grosz – przykład.

Organizacje pożytkują później te środki w własnej pracy: w pomocy chorującym maluszkom lub starszym osobom, w opiece nad bezdomnymi zwierzętami bądź w akcjach ekologicznych. Istnieje mnóstwo różnych organizacji, jak także prywatnych osób znajdujących się pod opieką fundacji, które wymagają wsparcia, zatem na pewno każda osoba znajdzie kogoś, komu zechce pomóc.

Przekazanie 1% nic nie kosztuje Przekazanie 1% podatku bywa dla podatnika bardzo łatwe oraz w ogóle nie wiąże się z kosztami. Po prostu składający zeznanie podatkowe ma możliwość dysponować cząstką własnego podatku oraz oddać te środki w ręce, które je spożytkują, zamiast do skarbu państwa. Wspomniane przekazanie 1% polega tylko na wprowadzeniu określonej deklaracji we wskazanej rubryce zeznania podatkowego – przekaż 1% podatku potrzebującym. Należy wprowadzić tam numer KRS organizacji, jaką chce się wspierać częścią własnego podatku i kwotę. Z oznaczeniami KRS wybranych organizacji można zapoznać się na ich stronach w sieci.

Nie jesteś pewien komu przekazać własny 1%?
Czasami podatnicy rezygnują z przekazania 1% podatku, gdyż nie mają pojęcia, komu mogą oddać te środki, albo po prostu kwota wydaje im się bardzo mała. Tymczasem nie można w ten sposób myśleć, gdyż grosik do grosika zbiera się kwota, którą organizacje mogą spożytkować w swojej pracy.

Sporo fundacji wspiera swoje działanie jedynie na pomocy darczyńców i dla nich 1% podatku staje się przysłowiowym „być albo nie być” – zobacz – poradnik podatnika. Jeśli zaś nie wie się, którą komórkę wybrać, można zaznajomić się z ich wykazem w internecie albo rozpytać pośród przyjaciół, czy ktoś nie wymaga pomocy.