Jak najwygodniej złożyć pit za 2016 rok?

Wiele osób niepotrzebnie czeka do ostatniej chwili, by wysłać roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych. Tak nie powinniśmy robić, bo jak w ostatnich dniach kwietnia zobaczymy kolejki do okienka na poczcie lub do Urzędu Skarbowego, to możemy się naprawdę przerazić. Na szczęście dzisiaj możemy rozliczać pit przez internet, co jest o wiele łatwiejsze niż robienie tego metodą tradycyjną.

Szczególnie, że wypełnianie pitu online jest darmowe. Taki darmowy program pit 2016 to na pewno duże ułatwienie dla każdego, kto pamięta olbrzymie kolejki, jakie ustawiały się na poczcie czy w Urzędzie Skarbowym. Dzięki temu, że możemy przesłać dokumenty droga internetową, kolejki się zmniejszyły, a my nawet nie musimy wychylać nosa z domu, by dopełnić wszystkie najważniejsze formalności ze skarbówką. To jednak tylko początek korzyści.
rozliczenia PIT
Przede wszystkim nie musimy zlecać rozliczenia podatku do biura rachunkowego, bo bez problemu przygotujemy to sami. Program komputerowy z łatwością poprowadzi nas przez cały proces wypełniania pitu. Podpowie, jakie dane i gdzie powinniśmy wprowadzić, zweryfikuje czy wszystkie niezbędna pola zostały przez nas prawidłowo wypełnione. Zmniejsza to znacząco ryzyko popełnienia błędów, co wiązałoby się z koniecznością korekty zeznania i stresującym kontaktem z urzędem skarbowym. Gdy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to na pewno unikniemy jednego z najbardziej znacznych błędów. Może trudno w to uwierzyć, ale jest nim brak podpisu. Podatnicy wysyłając deklarację podatkową po prostu o tym zapominali. Być może byli zbyt zafrasowani wypełnianiem pitu, żeby zapomnieli na samym końcu postawić tej kropki nad i?

Na szczęście, jeśli chodzi o deklaracje przesyłanej drogą elektroniczną, podpis nie jest potrzebny. Do weryfikacji wystarczy podanie kwoty przychodu z deklaracji, jaka jest składana w poprzednim roku, a po wysłaniu deklaracji trzeba tylko odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru. To dowód, że złożyliśmy deklarację podatkową w terminie.