Jak uzupełnić PIT 37 – wartościowe wskazówki

Wypełnianie deklaracji podatkowej może poniektórym spędzać sen z oczu. Bardzo dużo podatników w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie się głowić jak wypełnić PIT 37? To właśnie deklaracja PIT 37 jest tą w większości przypadków uzupełnianą w naszym kraju.

Jednak prawda jest taka, że nie ma powodów ażeby się martwić rozliczeniem z fiskusem, gdyż z pomocą przychodzi rozliczenie się online za pomocą aplikacji, która krok po kroku przeprowadza podatnika przez calutki proces.
podatki

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Nasamprzód należy wybrać typ aplikacji, z której skorzystamy, czy będzie to forma online czy offline. Jeżeli mają Państwo dostęp do internetu to całkowicie polecamy korzystać z opcji online, albowiem w tej formie rozliczenie będzie jeszcze szybsze.Jeśli już dokonaliście Państwo tego wyboru, należy wybrać odpowiedni formularz czyli w tym przypadku podatek dochodowy od osób fizycznych-37, który będzie bezsprzecznie tym aktualnym czyli zgodnym z prawem podatkowym w roku dwa tysiące czternaście. Użytkownik nie musi się, zatem niepokoić czy wybrany formularz jest tym właściwym. Zobacz – pit-37.Następny proces to wprowadzanie danych osobowych, każdy z nas powinien przejść przez tę część bezproblemowo, czyli w błyskawicznym tempie. Gdy będziemy mieli wprowadzone informacje, które identyfikują podatnika, pora przejść do najbardziej znaczącej części, czyli wpisywania dochodów i rozliczenia ulg podatkowych. Aplikacja będzie na tym etapie sprawdzać prawidłowość danych i szacować koszty, zatem jeżeli użytkownik uczyni jakiś błąd, system od razu zawiadomi go o tym.

Pozostaje jeszcze podarować jeden procent podatku na dowolny cel i czas przesłać deklarację. Można oczywiście ją wydrukować i zanieść do US samodzielnie, jednakże, kto by postępował w taki sposób, wiedząc, że wysyłając deklarację przez internet rezultat będzie ten sam?