Informacje na temat PIT-37

Jeżeli chodzi o PIT-37 druk ten jest oczywiście najpopularniejszą formą zeznania podatkowego, gdyż wypełniany jest przez największą liczbę osób. PIT-37 dotyczy bowiem zarówno osób pracujących w oparciu o różne umowy, jak również emerytów i rencistów oraz osób, które uzyskały jakiekolwiek dochody z tytułu praw autorskich.

Jak łatwo i szybko rozliczyć PIT-37?
Zabierając się za rozliczenie PIT-37 warto zaopatrzyć się narzędzie, które ułatwi wypełnianie formularza. W internecie można znaleźć darmowy program do rozliczania PIT, stworzony z myślą o osobach, które borykają się z wątpliwościami przy wypełnianiu zeznania podatkowego, jak również o wszystkich, którzy po prostu chcą to zrobić szybciej i wygodniej. Program do rozliczania PIT, który znaleźć można w internecie posiada wbudowaną bazę formularzy PIT oraz dodatkowych załączników potrzebnych do prawidłowego rozliczenia. Każdy dobry program do sporządzania deklaracji podatkowych będzie zatem posiadał formularz PIT-37 oraz druki takie jak PIT/O, PIT/D czy PIT/ZG. Wypełniając zeznanie w programie można zapisać dane i powrócić do wypełniania później. Sporządzoną deklarację można wydrukować i złożyć osobiście, jak również przesłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego i zaoszczędzić swój czas oraz pieniądze na dojazd czy wysyłanie listu. Program do rozliczania PIT-37 pozwala także uniknąć często popełnianych błędów przy wypełnianiu tego formularza. Wbudowana baza wiedzy, baza adresowa i kalkulator w dużym stopniu eliminują ryzyko pomyłek, a jednocześnie wpływają na krótki czas wypełniania formularza, gdyż podatnik nie musi znać się na przepisach prawno-podatkowych, znać dokładnego adresu Urzędu Skarbowego jakiemu podlega i nie musi samodzielnie dokonywać obliczeń i zaokrąglać kwot zgodnie z wymogami przy składaniu PIT –  program praktycznie zrobi to wszystko za podatnika.
ołowek-podatki_19-141515
Najważniejsze informacje
Należy pamiętać, że standardowym terminem do rozliczenia rocznego za pomocą formularza PIT-37 jest 30 kwietnia 2017 roku. Skala opodatkowania w przypadku PIT-37 to przedział od 18-32%. Załączniki stosowane do deklaracji PIT-37 to PIT/O oraz PIT/D. Stosując tę formę rozliczenia można skorzystać z ulgi prorodzinnej i ulgi na internet. PIT-37 umożliwia także przekazanie 1% podatku na OPP (wybraną organizację pożytku publicznego).