Atuty z rozliczania się z PIT-u przez Internet

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie musiał rozliczyć się z tego minionego. Czy Państwo wciąż zastanawiają się czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to właściwa decyzja? Kiedy są, co do tego obiekcje, to spróbujemy przedstawić ten temat i przestawić atuty z tego wynikające.

Głównie czas.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacja (czy to online czy offline) do uzupełniania zeznania podatkowego jest tak utworzona by maksymalnie usprawnić cały proces podatnikowi. Inicjatorzy aplikacji mają świadomość, że pospolity Kowalski nie musi się znać na prawie podatkowym, dlatego też z takim właśnie założeniem aplikacja została zrobiona. Każdy z nas może do niej zasiąść i krok po kroku wprowadzać do niej dane. Wpierw dane osobowe, następnie przychody, następnie ewentualne zniżki i podarowanie jednego procentu podatku. Koniec. Formularz zapisujemy i drukujemy a potem wysyłam. Cała akcja powiązana z rozliczeniem może potrwać nawet dziesięć minut. Czy to nie wystarczy by podjąć decyzję o rozliczeniuprzez Internet?Jeśli czas procesu jeszcze nie wszystkich przekonuje to napomknijmy o kosztach. Rozliczenie PIT-37 online poprzez internetową aplikację jest całkowicie gratisowe, każdy z nas może zabrać się za wpisywanie danych w ciągu paru chwil bez uiszczania opłat.

Jeżeli mają Państwo jakieś złożone rozliczenia to jest opcja rozliczenia się razem z księgowym za nieznaczną opłatą (np. tu), jednakże przeważnie rozliczenia są na tyle banalne, że podatnik nie będzie musiał w ogóle płacić.
Więc wspomniany już wcześniej Kowalski oszczędza swój cenny czas i finanse kiedy rozlicza się z podatków przez internet. Czy to starczy ażeby podjąć decyzję?